Rehabilitacja

Terapia Manualna

Osteopatia

w stanach bólowych, pourazowych,

zwyrodnieniowych i pooperacyjnych.

Arkadiusz Szleszyński
WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT METOD:

Fizjoterapeuta Lubin – masaż, rehabilitacja i leczenie bólu

Zmiany zwyrodnieniowe, urazy, kontuzje, ból i ograniczenia ruchowe – to nie musi tak wyglądać. Niezależnie od przyczyny Twoich problemów z układem ruchu, jesteś w stanie osiągnąć lepsze samopoczucie. Nie jesteś skazany na uzależnienie codziennego funkcjonowania od środków przeciwbólowych. Organizm człowieka jest w stanie samodzielnie zwalczać trudności. Wymaga jednak odpowiedniej stymulacji. Tym właśnie zajmuje się fizjoterapeuta.

Gabinet Rehabilitacji i Masażu Arkadiusza Szleszyńskiego w Lubinie oferuje leczenie bólu kręgosłupa i innych obszarów układu ruchu z zastosowaniem terapii manualnej (osteopatia, Cyriax, McKenzie, neuromobilizacja, CRAFTA, FDM, krótkodźwigniowa, igłoterapia sucha, Plaatsman, Kaltenborn-Evjenth, Ackermann itp.) oraz metod fizykoterapeutycznych (fala uderzeniowa, Indiba, elektrostymulacja, kinesiotaping). Holistyczne podejście do problemy pacjenta sprawia, że rehabilitacja przynosi pozytywne rezultaty. Nie myśl o sobie, jako o kimś skazanym na przewlekły ból, ograniczenie sprawności czy operację. Spróbuj fizjoterapii i przekonaj się, że poczujesz różnicę.

Terapia manualna

Poprzez terapię manualną rozumiemy eliminowanie leczenie dolegliwości bólowych w obrębie układu ruchu. Gdy dochodzi do urazu lub zmian zwyrodnieniowych, nerwy okalające stawy przesyłają sygnał do centralnego układu nerwowego, a chory odczuwa ból. Dochodzi do napięcia w mięśniach i spotęgowania dolegliwości bólowych. Chiropraktyka polega na odblokowaniu mięśni i struktur stawowych poprzez uciskanie, ugniatanie i rozciąganie obolałych miejsc.

Leczniczy masaż

Dolegliwości ze strony układu ruchu wynikają z nadmiernego napięcia mięśni, powodowanego urazem bądź zmianami zwyrodnieniowymi. Zastosowanie masażu leczniczego pozwala złagodzić napięcie mięśniowe. Jednocześnie rozgrzanie mięśnia zwiększa dopływ krwi do struktur stawowych, co pozwala przyspieszyć proces leczenia i regeneracji. Masaż leczniczy jest jedną z form terapii manualnej stosowanej w Gabinecie Rehabilitacji i Masażu Arkadiusza Szleszyńskiego w Lubinie.