Metoda - FICO Osteopathy Academy

Osteopatia to filozofia opieki zdrowotnej, która zrodziła się w USA w drugiej połowie XIX wieku. Jej głównym twórcą był lekarz medycyny Andrew Taylor Still.
Osteopatia charakteryzuje się kompleksowym i globalnym postrzeganiem ludzkiego ciała, umysłu i ducha – wszystkie trzy tworzą nierozerwalną całość – człowieka. Filozofia osteopatyczna skupia się na dysfunkcjach biomechanicznych w narządzie ruchu, układzie trzewnym i płynowym oraz relacjach jakie powstają między nimi. Zadaniem leczenie zgodnego z filozofią osteopatyczną jest optymalizacja pracy układów poprzez oddziaływanie manualne terapeuty.

FICO Osteopathy Academy od wielu lat prowadzi studia osteopatii w Polsce i Belgii. Przez ponad ćwierć wieku zyskała reputację szkoły prowadzącej szkolenia na najwyższym poziomie.
Korzenie FICO Osteopathy Academie sięgają jesieni 1976 roku, kiedy na uczelni można było uzyskać międzynarodowy dyplom osteopaty po 3 latach nauki we Flandrii i roku w Dourdan, we Francji. Flanders International College of Osteopathy został otwarty w 1991 roku, ale jego historia sięga znacznie dalej.

Pomimo długiej historii, FICO jest nowoczesną i innowacyjną jednostką edukacyjną. Zarówno poziom kształcenia, innowacyjne formy edukacji a także wysoki poziom technologiczny i naukowy utrzymują przekazywaną wiedzę na najwyższym poziomie.